This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualności


UWAGA RODO!!!
Informacja


 
Witam Kolegów
Zarząd informuje o wyłączeniach z polowania, poszczególnych działek w obwodzie nr 11.
Działki w obwodzie nr 11 wyłączone z polowania:
339/4-obręb Bajory - 11, 6048ha
81/1-obręb Wyskok - 1, 3600ha
81/2-obręb Wyskok - 0, 9300ha
84/2-obręb Wyskok - 0, 2135ha
85-obręb Wyskok - 3, 0500ha
91/1-obręb Wyskok - 0, 3688ha
92/1-obręb Wyskok - 5, 5500ha
89/2-obręb Wyskok - 2, 0300ha
89/3-obręb Wyskok - 0,3900ha
365/1-obręb Bajory - 1, 9600ha
92/2-obręb Wyskok pow. 0,8700ha
Darz Bór

Podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gołdapi został wypracowany wniosek w sprawie przekazania Państwu informacji na temat procedury postępowania w przypadku znalezienia padłego dzika. W załšczeniu przesyłam ulotkę na powyższy temat w celu rozpropagowania wœród członków kół.
Proszę o wnikliwe zapoznanie się z treœcią ulitki.
Tadeusz Ciborski
Ulotka ASF


 
Witam Kolegów UWAGA!!!
Wznawiamy tylko sanitarny odstrzał dzików Odstrzał możliwy tylko w strefie czerwonej. W obwodach 11, 37 oraz w północnej części obwodu nr 35 ( łowisko Miczuły, Mieczniki). ŁOWCZY
 
Witam Kolegów.
W związku z wprowadzaniem stref czerwonych ASF na terenach powiatu kętrzyńskiego oraz węgorzewskiego, wstrzymuje się pozyskanie dzików we wszystkich obwodach Koła od dnia 26.07.2018r do odwołania! ŁOWCZY

 
Witam Kolegów.
"Mamy podpisanš umowę na zdawanie dzików w Srokowskim Dworze. Od dzis tj.23 lipca 2018r możemy zdawać dziki w Srokowskim Dworze (P.Sobiech) do dnia 30 lipca 2018r. do godz 7/00. Po tym terminie przerwa na badania. O nowym terminie przyjmowania powiadomia po badaniach z tego tygodnia."


 
KOLEDZY
W związku uruchomieniem drugiego kontenera w KŁ"Mazury" wznawiamy OD DZIŒ TJ. 19.07.2018r odstrzał dzików w STREFIE ŻÓŁTEJ, zachowując ciągłość odstrzału.


 
KOLEDZY
W związku z wprowadzeniem "STREFY CZERWONEJ" na terenie Gminy Banie Mazurskie oraz Budry i brakiem kontenera chłodniczego w tej strefie, obowiązuje całkowity zakaz pozyskania dzików na północ od drogi nr 650, tj łączącej wieœ Popioły z Baniami Mazurskimi. Dotyczy to łowisk: Mieczniki, Miczuły.


 
Witam Kolegów.
Od czwartku 12.07.2018r ponownie wznawiamy odstrzał dzików. Polujemy do poniedziałku 16.07.2018 r. (tuszę należy dostarczyć najpóŸniej do godz. 8.00 rano). Zasady postępowania z tuszami bez zmian. Kolejne tygodnie będą wyglądać tak samo , do chwili uruchomienia następnego kontenera. Zanim pojedziemy w łowisko w pierwszym dniu "CYKLU", OBOWIAZKOWO NALEŻY SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE MNA, w celu sprawdzenia informacji, czy odstrzał jest możliwy. Uzależnione jest to wynikiem badań laboratoryjnych, które otrzymuje KŁ"Mazury" oraz dezynfekcją kontenera.
Uprasza się Kolegów o całkowitą dyscyplinę i przestrzeganie zasad bioasekuracji przy pozyskaniu dzików.
Darz Bór
ŁOWCZY


 
Witam Kolegów.
W związku z uruchomieniem kontenera (chłodni) przez KŁ"Mazury", do niedzieli 08.07.2018 r. do godz. 24.00 wznawiamy odstrzał dzików. Próbówki do pobierania krwi są przy książce wpisów. Instrukcja odnośnie zasad postępowania z tuszami dzików, przy książce wpisów. Przypominam, że wszystkie części tusz ustrzelonych dzików muszą trafić do chłodni, łącznie z narogami i patrochami.
LOKALIZACJA CHŁODNI:
JAKUNOWO 8A ,11-600 WĘGORZEWO
LUDWIK TKOCZ tel. 515- 606 - 408
ps.W związku z przedłużającymi się negocjaciami w sprawie zakupu chłodni przez weterynarię lub ZO PZŁ, Zarząd podejmuje działania uruchomienia własnych chłodni, co pozwoli na realizację planu redukcji dzików i ochronę pól przed szkodami. Podobne działania podejmują nasze węgorzewskie Koła.


W związku z zmianami  w prawie łowieckim Wniosek o szacowanie szkód łowieckich, właœciciel albo posiadacz gruntów rolnych składa do gminy właœciwej ze względu na miejsce wystąpienia szkody.  W przypadku Koła łowieckiego "Cyranka" w Węgorzewie są  to gminy: Węgorzewo, Srokowo, Pozezdrze  i Banie Mazurskie.
Do przeczytania informacja dotycząca proponowanego sposobu postępowania kół łowieckich w zakresie zgłoszeń szkód w uprawach i płodach rolnych, w związku ze zmianą dotychczasowego prawodawstwa w tym zakresie. Proszę informowanie wszystkich naszych Kolegów i Rolników, którzy skladają wnioski o szacowanie szkód.
Pismo

Zgłoszenie szkody (pdf)
Zgłoszenie szkody (doc)

Terminarz imprez organizowanych w 2018 roku przez Suwalski Okręg PZŁ
Terminarz


 
Witam Kolegów. W związku z epidemią ASF Powiatowy Inspektor Weterynarii wnosi o zobowiązanie myśliwych do dostarczania prób od odstrzelonych dzików do Siedziby PIW ul Łuczańska 1 lub powiadomienie telefoniczne o dokonanym odstrzale celem odbioru (próbówki do krwi wraz z protokołami do pobrania w PIW  w Węgorzewie).
Tadeusz Ciborski
KŁ. "CYRANKA"


 
Prezydent Andrzej Duda podpisał w dniu 28 grudnia 2017 roku ustawę z dnia 14 grudnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaznych zwierząt, tekst ustawy oraz informacja o zmianach w załączeniu.
Ustawa z 14-12-2017r.
Informacje na temat ustawy

 
Zapraszamy na spotkanie z dr Cezarym Trykiem, historykiem, nauczycielem i myœliwym, autorem licznych artykułów i recenzji dotyczących historii łowiectwa i leœnictwa w dawnych Prusach. Spotkanie dotyczyć będzie promocji książki "Sokolnictwo w Prusach Krzyżackich i Książęcych od XIV do XVII wieku". Odbędzie się ono 12 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 16.30 w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Autor przy pomocy prezentacji multimedialnej, a także "żywych eksponatów" (obecne będą ptaki łowcze!), przedstawi zagadnienia poruszane w swojej pracy, którą również będzie można nabyć. W związku z tym, że termin spotkania wypada blisko œwiąt Bożego Narodzenia, prezentowana książka może stanowić ciekawy prezent dla myœliwych i wszystkich zainteresowanych historią, zwłaszcza dawnych Prus. Praca liczy ponad 380 stron, zawiera wiele ilustracji (54), w tym również ilustrowanych. Posiada indeks oraz bogate streszczenie w języku angielskim. Wydawcą jest Towarzystwo Naukowe PRUTHENIA w Olsztynie.
Więcej szczegółów na temat książki można znaleŸć w recenzji Krzysztofa Mielnikowicza: http://www.kulturalowiecka.pl/nowe_ksiazki.htm


 
Idą zmiany w łowiectwie
Do przeczytania

 
Polowanie inauguracyjne na kaczki węgorzewskich kół, 19 sierpnia (sobota)2017r.
Zbiórka 7.00 Plac Wolnoœci w Węgorzewie.
Odprawa, podział na grupy, wyjazd do łowisk. Zakończenie polowania Straszny Dwór godz. 14.00.
Zgłoszenie udziału do Kol. Łowczego Kóła do 11 sierpnia.
Listę Kol. łowczy uczestników przekaże do "Żbika" do 13 sierpnia.
Koszty jak dotychczas 10 zł od myœliwego, pokrywa Koło.


 
Pismo w sprawie odnotowywania przypadków pojawiania się na obszarze kraju szakala złocistego i związanej z tym faktem konieczności monitorowania tego gatunku na terenie PL.
Pismo PZŁ
Pismo Miniser środowiska


 

Program XII Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej - Węgorzewo 1.VII.2017
Program
Plakat


Komisja Kynologiczna Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach zaprasza myśliwych posiadających psy ras używanych do tropienia postrzałków na szkolenie organizowane 24.06.2017 w Wejsunach.
Tematem szkolenia będzie: konserwacja i przechowywanie farby do zakładania ścieżek, zakładanie ścieżek tropowych służących do szkolenia psów, zasady używania butów tropowych , prawidłowe prowadzenie psa po tropie.
W szkoleniu uczestniczyć będą doświadczeni przewodnicy psów tropiących ze swoimi psami, którzy zaprezentują pracę na ścieżkach tropowych swoich psów. Będzie też można wypróbować swoje psy na przygotowanych przez organizatorów ścieżkach tropowych.
Zapraszamy do Wejsun 24.06.2017 na godzinę 9.00. Zbiórka przy zagrodzie dziczej. (przy leśniczówce Wejsuny)
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z nr 604 998 145 celem zgłoszenia na szkolenie.
Uczestnictwo w szkoleniu bezpłatne
Przewodniczący Komisji Kynologicznej ORŁ w Suwałkach Andrzej Ziętek

Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach informuje, że szkolenie dla kandydatów na selekcjonera zwierzyny płowej rozpocznie się w dniu 29 czerwca br o godz. 15.00 w siedzibie Zarządu Okręgowego w Suwałkach, ul. 1 Maja 25 (pierwszy wykład)
Szczegółowy terminarz zostanie podany na stronie internetowej tut. Zarządu i na FB w dniu 7 czerwca br.
UPRZEJMIE PROSIMY O ZGŁASZANIE E-MAILEM KANDYDATÓW NA SZKOLENIE W TUT ZARZADZIE DO DNIA 23 CZERWCA BR.
Przypominamy że kandydaci muszą mieć 3-letni staż w Polskim Związku Łowieckim. Koledzy posiadający minimum 3 letni staż w PZŁ, zgłaszają swój akces do Kol. Sekretarza , celem zgłoszenia naszej listy.
Darz BÓR

Witam Kolegów.
Zarząd Koła Łowieckiego "Cyranka" w Węgorzewie, informuje Kolegów,że Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Koła, odbędzie się w dniu 27 maja 2017r godz 14/oo Hubertówka Pozezdrze.

Witam Kolegów.
 W dniu dzisiejszym w godzinach rannych  do "Krainy Wiecznych Łowów" odeszła,

śp Kol. ZOFIA BEREZECKA.

W imieniu rodziny zapraszam do udziału w uroczystościach pogrzebowych 22 kwietnia 2017 r. Proszę o wzajemnie przekazywanie informacji naszym Członkom Koła i Kolegom z bratnich Kół.

Przebieg uroczystości:
Msza Św. w Kościele" Dobrego Pasterza" ul. Pionierów godz 13/oo, po mszy wyprowadzenie ciała na cmentarz z kaplicy cmentarnej ul. Armii Krajowej. (około 14). 

Darz Bór.

Tadeusz Ciborski
Szanowni Koledzy.
W związku z wymianą legitymacji PZŁ przekazuję informacje o trybie postepowania.
       Do legitymacji niezbędne dane to; Imię, Nazwisko,  PESEL, adres zamieszkania, tel. kontaktowy, zdjęcie, Wypełnienie ww rubryk, podpisanie Karty Myśliwego i przekazanie sekretarzowi (dotyczy Kolegów z Okregu Suwalskiego).  Koledzy którzy mają przynależność organizacyjną do inych  okręgów formalności załatwiają w swoich macierzystych Okręgach.  

Dane osobowe myśliwego

Do pobrania jest druk do wypełnienia przez myśliwego w celu wymiany legitymacji.
Wypełniony druk należy dostarczyć wraz ze zdjęciem do Sekretarza.
Pozdrawiam - PREZESW dniu 23 marca 2017 r. w Starostwie Powiatu węgorzewskiego zostały podpisane umowy dzierżawy obwodów łowieckich nr 11, 37 i 65 na okres 10-ciu lat tj do 31 marca 2027 r. Ze  strony Starostwa umowę podpisała Pani Starosta - Halina Faj.  Natomisat  w dniu 29 marca 2017r. została podpisana umowa na dzierzawę obwodu nr 35 z Starostą Gołdapskim na okres 10-ciu lat, tj do dnia 31 marca 2027 r.
W wzajemnym podziękowaniach i życzeniach dobrej współpracy , przekazałem Panu Staroście pamiatkową plakietkę z  Festiwalu Kultury Łowieckiej w roku 2016 r.Zarząd Koła Łowieckiego "Cyranka" w Węgorzewie, organizuje przystrzeliwanie broni w dniu 1 kwietnia 2017r. godz. 9/oo na strzelnicy w Giżycku. Przypominamy, że obowiązek przystrzeliwania broni ( co najmniej raz w roku) wynika z Regulaminu Polowań, (Rozdział 3, paragraf 8 pp.2).
Darz BÓR
Tadeusz Ciborski


Komunikat 2/2017

Komunikat nr 2/2017 Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 24 stycznia 2017 roku. w sprawie uzyskania uprawnień istruktora strzelectwa myśliwskiego. Proszę o rozpropagowanie zawartych w nim informacji wśród myśliwych naszego Koła.
ps. Jesli będą chetni, Zarząd rozważy mozliwość dofinansowania do szkolenia.
Pozdrawiam - PREZES


Szanowni Koledzy

Węgorzewskie Zarządy Kół Łowieckich organizyją karnawałowy Bal Myśliwski, w Kasynie wojskowym w Węgorzewie w dniu 18 lutego 2017 rozpoczęcie godz 19. Odpłatnośc za bal dla Członków Koła Łowieckiego " CYRANKA" Zarząd ustanowił odpłatność 140 zł od pary. Goście 240zł od pary jesli będą wolne miejsca. W tym pełna konsumpcja. Koła otrzymują zgodę na 11 par. Chetni proszę się zgłaszać do Kol. Sekretarza. Przy większej ilości zgłoszonych par decyduje kolejność zgłoszenia. TERMIN ZGŁASZANIA SIĘ do dnia 5 lutego godz 12/oo.
ps. Proszę o wzajemne informowanie się


Szanowni Koledzy

W związku z otrzymaną informacją o redukcji BOBRÓW, Koledzy , którzy byli przeszkoleni w zakresie odstrzału bobrów i mają to szkolenie potwierdzenie odpowiednim wpisem w legitymacjach My�liwskich, mogą się zgłaszać po odstrzał do Kol. Łowczego
Zarząd


PILNE !!!

Zarząd informuje, że planowane polowanie zbiorowe w obwodzie 35 w dniu 17 grudnia 2016 r, zostaje przełożone na dzień 18 grudnia (niedziela) 2016 r. Na wniosek prowadzacego polowanie Kol. Piotra Bartosz.
darz BÓR


Dzień św. Huberta

3 listopada obchodzony jest Dzień św. Huberta � patrona myśliwych i leśników. W naszym kraju tradycja sięga XVIII wieku. W dawniejszych czasach polowania hubertowskie organizował prezydent Ignacy Mościcki. Dziś łowiectwo to przede wszystkim umiejętność odpowiedniego gospodarowania stadami, sprawnego poruszania się po terenach leśnych.
To również okazja do przekazania życzeń wszystkim myśliwym kóła Łowieckiego "CYRANKA" oraz całej braci łowieckiej.
Życzę samych sukcesów w życiu prywatnym jak i na niwe łowieckiej, a także niezawodnego oka oraz sprawnej ręki.
W imieniu Zarządu Koła Łowieckiego "CYRANKA"
Tadusz Ciborski - Prezes
3 listopada 2016 r.


Witam Koleżanki i Kolegów Myśliwych i Leśników oraz Rodziny i Przyjaciół.
Jak co roku Zarządy węgorzewskich kół łowieckich, organizują Mszę Świętą Hubertowską, w dniu 3 listopada 2016 r. o godz 17/oo w Kościele DOBREGO PASTERZA w Węgorzewie ul. Pionierów.
Hubertowska Msza Święta naszych kół, będzie mszą wypominkową za zmarłych naszych Kolegów Myśliwych i Leśników.
W mszy planowany jest udział Pocztów Sztandarowych oraz uroczysta oprawa.
Serdecznie zapraszamy licząc na wasz udział, jak i naszych sympatyków.
Tadeusz Ciborski
Prezes


Witam Kolegów
Informuję, że coroczne zebranie szkoleniowe w zakresie zachowania bezpieczeństwa na polowaniach zbiorowych i indywidualnych odbędzie się w dniu 14 pażdziernika 2016 r. o godz. 17.00 w HUBERTÓWCE.
Uczestnicy szkolenia otrzymają Harmonogram polowań Zbiorowych.
Szkolenie poprowadzi Kol. Przemek Kaczmarczyk - Łowczy.
Jednocześnie Zarząd przypomina, że zgodnie z przyjętymi ustaleniami, myśliwy uczestniczący w polowaniu zbiorowym, obowiązany jest uczestniczyć w corocznym szkoleniu instruktażowym przed rozpoczęciem polowań zbiorowych, brał udział w corocznym przystrzelaniu broni (lub posiada takowe zaświadczenie).
ps. Prosimy o wzajemne informawanie Kolegów.
Przypominamy o zapisach na bal z okazji 70 Lecia Koła
Darz Bór


Informacja od administratora
Drodzy użytkownicy strony KL "CYRANKA". W związku z niedawną awarią serwera www, na którym znajduje się nasza strona, podczas przeglądania strony mogą występować błędy, lub problemy z wyświetlaniem niektórych elementów. Informuję, że pracuję nad tym problemem i w miarę możliwości usuwma błędy. W przypadku wykrycia niezgodności proszę o przekazywnie monitów do Prezesa Tadusza Ciborskiego lub bezpośrednio do mnie na adres mailowy: grzebien1@wp.pl
Proszę o wyrozumiałość
Administrator


Witam Kolegów.

Miło mi poinformować i zaprosić na obchody 70-lecia naszej CYRANKI. Jest to wyjątkowa okoliczność, albowiem nasza Cyranka kończy 70 Lat od jej powołania jesienią w roku 1946. Aby uczcić pamięć naszych Kolegów a jednocześnie powspominać dawne czasy. To spotkanie będzie doskonałą okazją i nikogo nie powinno z nas zabraknąć na tych uroczystościach. Wasze pomysły na uatrakcyjnienie spotkania mile widziane, chętnie byśmy widzieli pamiątki na skromnej wystawie z tych najstarszych lat. Mamy już dograne wszystkie tematy organizacyjne związane z naszym balem. Bal odbędzie się w dniu 5 listopada 2016 r. w OGNISTYM PTAKU - TAWERNA w Ogonkach. Rozpoczęcie: część oficjalna 18/30. bal od godz 20/oo do świtu. Gra super zespół IMPULS z Bartoszyc. Odpłatność 100 zł od pary, zgodnie z ustaleniam ostatniego Walnego Zebrania. Udział wraz z wpłatą zgłaszać do Kol. Sekretarza Piotra Bartosza do dnia 30 wrze�nia 2016 r. Jeśli ktoś z Was chciałby zaprosić przyjaciół odpłatność od tych osób 200zł od pary. Potwierdzenie przyjęcia osób dodatkowych nastapiłoby w okresie póżniejszym, ze względu na ograniczenia lokalowe. Mamy wstępnie, ustaloną rezerwację na 70 par. Strój organizacyjny obowiązkowo zalecany.
ps.Informacja będzie umieszczona na naszej stronie internetowej, oraz na Tablicy Ogłoszeń. Proszę o wzajemne się informowanie i zachęcanie do udziału w BALU. Zapytania , dodatkowe informacje u Członków Zarządu.
Darz BÓR
Z up. Zarządu
Tadeusz Ciborski
P r e z e s


Witam Kolegów.

Stosownie do wcześniejszej informacji w zakresie porozumienia Polskiego Związku Łowieckiego z Generalną Dyrekcją Ochrony środowiska, możliwe jest wprowadzenie redukcji- odstrzału bobra. Aby uzyskać zezwolenie na odstrzał, trzeba uzyskać odpowiednie uprawnienia. Takie uprawnienia mogą otrzymać osoby przeszkolone w tym zakresie. Jest możliwo�ć zorganizowania szkolenia u nas w Węgorzewie, jeśli zgłosi się minimum 15 osób. Szkolenie przeprowadzi ZO PZŁ w Suwałkach. Proszę o zgłaszanie się chętnych do Kol. Sekretarza w terminie do dnia 15 września 2016r.
ps. O powyższym poinformowałem także nasze Koła "Żbik" i " Mazury". To szkolenie możemy zrobić wspólnie.

Tadeusz Ciborski
Przew. Zarządu KŁ "Cyranka"


Witam Kolegów.
Koledzy , którzy wyrazili akces uszycia munduru łowieckiego, proszeni są o zgłoszenie się po jego odbiór. W dniach 3 i 5 sierpnia 2016 r. od godziny 17:oo przy ul. Pionierów 10 A. Garaż. Kol. Sekretarza będzie je wydawał. Przy odbiorze munduru należy okazać dowód wpłaty na rzecz Koła w kwocie 281,30 zł (słownie: dwieście osiemdziesiąt jeden zł i 30 gr.)

Darz bór

Pobierz

W załączeniu, przekazuję  informację w zakresie zmiany w prawie łowieckim dotyczącej zmiany podmiotu szacującego  szkody i sposobu rozliczania kosztów szkód łowieckich (partycypacja Kół), do zapoznania się i przygotowania do zmian od 1 stycznia 2016r.

DARZ BÓR Tadeusz Ciborski


Informacja od administratora
W związku z uwagami dotyczącymi niepełnego wyświetlania niektórych podstron informuję, iż należałoby do używanej przeglądarki zainstalować aplikację blokującą wyskakujące okienka (Adblock Plus). Usunie ona reklamę, która pokazuje się na górze strony oraz inne niechciane reklamy.

Administrator


Koleżnki i Koledzy
Stsownie do wcze�niejszych zapowiedzi, informuję że Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "CYRANKA" w Węgorzewie odbędzie się w dniu 21 maja 2016r godz 16/oo w Hubertówce Kolonia Pozedrze. Proszę o punkualne przybycie i przypominanie Kolegom o zebraniu. Szczegłowy program obrad do Koleżanek i Kolegów został wysłany w ubiegłym tygodniu.
Darz Bór
Tadeusz Ciborski


W dniu 22 marca Okregowa Komisja PZŁ Oceny Trofeów Łowieckich, oceniła pozyskane trofea w łowieckim roku gospodarczym 2015/2016r. TROFEUM SEZONU: Miło nam donie�ć, że rogacz o wadze trofea 565 gram, pozyskany przez Kol. Pawła Jabłońskiego w łowisku Węgielsztyn otrzymał Złoty Medal uzyskujšc 132,72 pkt. W klasyfikacji Międzynarodowej CIC: Najciekawsze trofeum sezonu to myłkus pozyskany przez Kol. Darka Domańskiego pozyskany w łowisku Harsz.
GRATULUJEMY.
Galeria

Witam Kolegów
We wszystkich sprawach dotyczących spraw do Łowczego, proszę się zgłaszać -telefonować- uzgadniać prace do Kol. Roberta Stasińskiego. tel. 604 799 531. W związku z zwiększonym, zakresem obowiązków służbowych  Kol. Adama Roczniaka, do czasu Walnego Zgromadzenia ( wstępnie planowane na dzień 21 maja 2016r.), Zarząd powierzył pełnienie obowiązków łowczego Kol. Robertowi Stasińskiemu. Informuję że coroczne obowiązkowe przestrzelanie broni odbędzie się na strzelnicy w Giżycku w dniu 15 kwietnia 2016r.o godz. 15.00. Broń kulowa -luneta 100m , biegnący dzik kula lub breneka oraz do biegnącego zająca. Proszę o wzajemne się  informowanie.
Darz Bór
Tadeusz Ciborski
Przewodniczący Zarządu


Informacje dla członków koła
1. W dniu wczorajszym , podpisałem umowę z Pow. Isp. Sanitarnym w Węgorzewie, na dostarczanie lisów do badań monitoringowych, skuteczności szczepień. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2016r. Dotyczy obwodów 11,37 i 65. Lisy winny być dostarczane w maksymalnie 3 dni od pozyskania do Pow. Inspektoratu Wet. w Węgorzewie. Za każdego lisa po zakończeniu w/w okresu zapłacą po 40 zł.
2. Informuję, że w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Gołdapi. w sprawie odstrzału redukcyjnego dzików. Dla naszego obwodu 35 (Grodzisko) nie wyznaczono odstrzału redukcyjnego . Np dla OHZ ZO Suwałki wyznaczono odstrzał redykcyjny 100 szt dzików.
3. Powiatowy Lek Wet w Gołdapi zwraca się z prośbą aby informować o każdym padniętym dziku a nawet szczątkach co bardzo będzie wspomagać działania przeciw pomorowi.
4.Koledzy, przypominam, że z dniem 14 marca zamykamy listę chętnych szycia mundurów galowych. Po negocjaciach w firmach krawieckich koszt odpłatnośći bedzie wynosił 300zł (tj. 50 % zgodnie z Uchwałą Walnego Zgromadzenia). Do garnituru będą wszyte stosowne dystynkcie, dodany sznur i krawat PZŁ. Dotychczas zgłosiło się tylko 14 kolegów.
Nowy adres do korespondencji:
11-600 Węgorzewo,
ul. Pionierów 10A
SKRYTKA POCZTOWA 98
Proszę o wzajemne przekazywanie powyższych informacji.
Darz BÓR
Tadeusz Ciborski
Prezes


Terminarz imprez organizowanych przez Suwalski Okręg PZŁ w 2016 roku

Pobierz
Koleżanki i Koledzy!

W załączeniu PROGRAM XI R.F.K.Ł. - Węgorzewo 2.VII.2016 w wersji najnowszej – poprawionej, oczywiście do dalszej modyfikacji. Proszę o uwagi i wnioski, które omówione będą na kolejnym spotkaniu organizacyjnym.

 Takie są uzgodnienia naszych wegorzewskich Kól.

Tadeusz Ciborski

Pobierz
W związku z przyjętym wnioskiem nr 3, protokółu komisji wnioskowej Walnego Zgromadzenia  KŁ "Cyranka" z dnia 24.04.2015r w zakresie;
dofinansowania kosztów szycia mundurów myśliwskich do wysokości 50%
dla członków naszego Koła, (którzy nie skorzystali dotychczas z takiego dofinansowania).
Proszę o zgłaszanie się osób zainteresowanych do sekretarza Koła w terminie do 10.03.2016r.
Obchody 70-lecia juz w listopadzie tego roku.
Proszę o wzajemne informowanie się Kolegów


Zaproszenie na Mszę św. "Hubertowską" (pobierz)Ogólne warunki ubezpieczenia OC(pobierz)Harmonogram polowań zbiorowych(pobierz)

UWAGA!!!

SZKOLENIE PRZED SEZONEM POLOWAŃ ZBIOROWYCH ODBĘDZIE SIĘ 23.10.2015r , GODZ. 17.00

HUBERTÓWKA” POZEZDRZE


1

Witam Kolegów.

     W dniu dzisiejszym do "Krainy Wiecznych Łowów" odszedł nasz Kolega Zdzisław Żelasko.

Zbiórka myśliwych na cmentarzu w Pozezdrzu godz 12.30. Wyprowadzenie ciała do kościoła w dniu 3 września 2015r (czwartek) o godz 13.00 z kaplicy cmentarnej w Pozezdrzu. 

Po mszy św.,Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Pozezdrzu. Asystę z bronią i salwę przygotowuje Kol. Łowczy, Gałązki jedliny Kol. Podłowczy, Informacje na tablice i poczet sztandarowy (szarfa żałobna) Kol. Sekretarz, Pożegnanie i wieniec Prezes.

Proszę o wzajemne informowanie się i liczny udział w pożegnaniu naszego Kolegi.

Tadeusz Ciborski

Prezes


Witam Kolegów.

        W związku z  licznimi pytaniami w jakich terminach polujemy na kaczki Informuję;

Zgodnie z Uchwałą Okręgowej Rady Łowieckiej w Suwałkach z dnia 12 sierpnia 2009r, ;w sprawie ograniczeń polowania na kaczki. 

Polowania na kaczki od 15 sierpnia do 30 września mogą się odbywać w środy,soboty,niedziele i święta.

W okresie od 1 października do 21 grudnia ograniczenia nie obowiazują.Uchwała obowiazuje do odwołania.

Tadeusz Ciborski

Prezes


Tradycyjne, nasze węgorzewskie Koła Łowieckie rozpoczynają wspólnie sezon polowań na KACZKI.

Organizatorem polowania w roku bieżącym jest Koło "Mazury. Zbiórka Plac Wolności  (przy kurczaku) godz 7 /00 15.08.2015r. Zapraszam  Kolegów do udziału w spotkaniu i  wzajemne się informowanie o spotkaniu.

Około godz 14/oo zakończenie i wspólna biesiada  Wita KŁ "Mazury" . Ze strony "Cyranki", prowądzacym polowanie będzie Kol.Tadeusz Szyłejko.

 D a r z  B ó r

Tadeusz Ciborski

P r e z e sX Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej
Węgorzewo, 4 lipca  2015 r.
Program
Zapraszamy !!!


Zarząd KŁ CYRANKA w Węgorzewie informuje, że Walne Zgromadzenie Członków Koła (Sprawozdawczo-Wyborcze), odbędzie sie w dniu 25 kwietnia 2015r. godz. 15/30 w HUBERTÓWCE Kolonia Pozezdrze.

Biorąc po uwagę, że jest to zebranie sprawozdawczo-wyborcze proszę o obecność. Szczegółowy program zebrania zostanie Koleżance i Kolegom dosłany w stosownym czasie.

                                                                                                                     Z a r z ą d  


Witam Kolegów.

Informuję o wycenie naszych treofeów przez Komisję Zarządu Okręgowego w Suwałkach. Biorąc pod uwagę , że Kol. Łowczy musi sporządzić wcześniej stosowną dokumentację, (szczegółowe protokoły z podziałem na gatunki zwierzyny i obwody) i dostarczyć trofea do Komisji; ustalam termin dostarczenia pozyskanych trofeów do dnia 9 marca 2015r. do Kol. Łowczego Adama Roczniaka , Leśniczówka Ogonki, lub magazyn ul. Pionierów Kol. St. Masiul.

       Jeśli ktoś z Kolegów posiada  do wyceny np. oręż dzika, czaszka lisa i inne, które nie były wyceniane proszę o dostarczenie  również do łowczego ze stosownym opisem;dane osobowe,
miejsce i data pozyskania obwód.

Kol. Sekretarza proszę o wywieszenie tej informacji na tablicy ogłoszeń, a Kolegów o informowanie o powyższym Kolegów przy okazji spotkań.

Darz Bór

 Tadeusz Ciborski

P r e z e s


Witam Kolezanki i Kolegów.

              Stosownie do wcześniej przekazywanych informacji podczas naszych zbiorówek i innych spotkań informuje dodatkowo, że  Węgorzewskie Koła łowieckie; Cyranka,Żbik i Mazury proponuję wspólny BAL MYŚLIWSKI w dniu 14 lutego 2014r godz 19/oo w Kasynie Wojskowym przy ul. Bema. Ze względu, że to koniec karnawału, bardzo dobry termin na wspólne spotkanie myśliwych. Odpłatność 220 zł od pary. (konsumpcja, muzyka, atrakcje) Zgłoszenia i wpłaty do 5 lutego u Skarbników poszczególnych Kół. Można też zapraszać naszych przyjaciół. W przypadku dużej ilości chetnych, decyduje kolejność zgłoszenia.

 

Darz Bór

 Tadeusz Ciborski

Przew. Zarządu KŁ CYRANKA w Węgorzewie

ps. Proszę o wzajemne przekazywanie informacji.z

Polowanie w łowiskach GRODZISKO i Lisy dnia  23.11.2014 r. Prowadzący polowanie Kol. Piotr Bartosz, wspomagany przez Kol. Darka Pęcherzewskiego.

Pokotu na zbiórce kończącej polowanie nie było. Byli pudlarze i "chodowcy".

Zapraszamy do galerii zdjęć

    Msza "hubertowska" Kół Łowieckich z Węgorzewa odbyła się w dniu 16.11.2014r. w Kościele pod wezwaniem "Dobrego Pasterza"' , celebrowana przez proboszcza Księdza Piotra Mazurka.     Przygotowanie ołtarza i aranżacja jak zawsze nasz Kolega Jurek Zinkiewicz. Po nabożeństwie  w czasie wypominków  wspominaliśmy  Kolegów, którzy odeszli do "Krainy Wiecznych Łowów", pochylając nasze sztandary...


1
2
3


    18 października 2014 r  przy pięknej pogodzie "Cyranka" rozpoczęła sezon polowań zbiorowych w obwodzie 37 łowiska: Klimki i Perły. Po ułożeniu pokotu: dzik i dwa lisy, prowadzący polowanie Kol. Tadeusz Ciborski ogłosił Król polowania, którym został Kol. Zinkiewicz Jerzy, a V-ce Królem Krzysztof Stępniak.

    Kolejne Polowanie Zbiorowe odbyło się 9 listopada w obwodzie 11 łowisko: Guja. Prowadzącym polowanie był Kol. Krzysztof Stępniak wspomagany przez Kol. Marka Stępaka.

    W trakcie polowania, w jednym z miotów "młody nieporadny łabędź" spacerował po lesie, nie mogąc się wzbić  do lotu. Łabędź zaatakował myśliwych, którzy chcieli mu pomóc. Wspólnymi siłami został złapany i doniesiony do jego naturalnego środowiska wodnego. Radośnie odpłynął.

Sygnałem Darz Bór zakończono spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Witam.  Koleżanko, Koledzy.

Zwracamy się do Was o dostarczenie swoich danych osobowych, do Kol.Piotra Bartosza Sekretarza, celem sporządzenia listy zbiorczej i przekazania dla Głównej Ksiegowej.

(Dane można przekazać pocztą e-mailową).

W celu sporządzenia informacji do Urzędu Skarbowego  Pani Główna Ksiegowa naszego Koła potrzebuje następujące dane:

 

1. Nazwisko i imię

2. PESEL dla osób nie prowadzących działalności gospodarczych

3. NIP dla osób prowadzących działalność gospodarczą  lub będącymi

zarejestrowanymi podatnikami VAT.

3. Adres Urzędu Skarbowego z którym się rozliczamy

4. Adres zamieszkania z kodem

5. nr telefonu kontaktowego.

Darz Bór

Tadeusz Ciborski

Przewodniczący Zarządu

KŁ "Cyranka" w WęgorzewieW związku ze zbliżającymi się obchodami Świętego Huberta przesyłamy Państwu życzenia

samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i na niwie łowieckiej.

 

 

Zarząd  Koła Łowieckiego

" C Y R A N  K A "

w Węgorzewie 

Za  Zarząd;

Tadeusz Ciborski

Przew. ZarząduKoleżanko, Koledzy.

Zarząd Koła informuje, że w dniu 11.10.2014r. godz 14/oo , w " Hubertówce" Kolonia Pozezdrze, odbędzie się coroczne obowiązkowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa podczas wykonywania polowań. Szkolenie poprowadzi Kol.  Łowczy Adam Roczniak. Podczas  szkolenia zostanie przekazanany harmonogram Polowań Zbiorowych sezonu 2014/2015 bieżące uwagi i spostrzeżnia funkcjonowania Koła. Polowanie i spotkanie hubertowskie planowane jest na dzień 15 listopada 2014r.Witam Koleżanki i Kolegów.

 

W roku bieżącym, organizatorem naszych węgorzewskich spotkań łowieckich (KACZKI) jest Koło Łowieckie ŻBIK.

Program spotkania;

-zbiórka dn. 15 sierpnia 2014r.godz 7/oo, Plac Wolności przy postoju taxi -kurczak. Podział na grupy.

-- godz 14; zbiórka- pokot, Straszny Dwór KŁ ŻBik, dalej biesiada.

Prowadzący  grupę na terenie CYRANKI, KOl. Adam Roczniak - Łowczy.

 
Ze względów organizacyjnych zgłoszenie udziału w polowaniu i spotkaniu należy potwierdzić do godz 14/oo dnia 12 sierpnia 2014r. 

Zgłoszenia przyjmuje Kol.Piotr Bartosz osobiście lub tel. 695 872 039. (TABLICA OGŁOSZEŃ).

Prosimy o wzajemne przekazywanie informacji.

Tadeusz Ciborski

Przew. Zarządu


WALNE ZGROMADZENIE
Członków Koła Łowieckiego "CYRANKA" w Węgorzewie
odbędzie się
26 kwietnia 2014 r. (sobota) godz. 15.00
w "HUBERTÓWCE" Kolonia Pozezdrze


Przestrzelenie broni odbędzie się na strzelnicy w Giżycku
w dniu 30 kwietnia 2014 r. (środa) od godz. 15.00

                                       Zarząd

"Darz Bór" z Afganistanu

Bywa tak, że żołnierski los rzuca nas w różne części świata. Tak i teraz dla kilku z nas, żołnierzy – myśliwych z Ziemi Węgorzewskiej, przyjdzie obchodzić nasze myśliwskie święto pod niebem Afganistanu, ponad cztery i pół tysiąca kilometrów od domu i mazurskiej kniei. 

Korzystając z uprzejmości Zarządu Okręgowego PZŁ w Suwałkach z okazji obchodów Świętego Huberta przesyłamy Braci Łowieckiej z Węgorzewa, ale również Koleżankom i Kolegom Myśliwych
z Warmii i Mazur, a także innym Myśliwym z Polski i rozsianym po całym świecie szczególne myśliwskie pozdrowienie „DARZ BÓR”, życzenia pomyślności oraz udanych łowów w duchu braterstwa ku chwale Polskiego Łowiectwa. Życzymy Wam, Koleżanki i Koledzy, wielu ciekawych wrażeń na polach i w kniei, a przede wszystkim bezpiecznych łowów i szczęśliwych powrotów do domu. Niech Święty Hubert czuwa nad Wami i knieja Wam darzy. Myśliwskie „DARZ BÓR” z Afganistanu przesyłają: Dariusz REWAK z WKŁ Nr 182 „ŻBIK” i Andrzej JAROSZ z KŁ „CYRANKA”.

Korzystając z okazji pozdrawiamy nasze Rodziny i najbliższych, a także Koleżanki i Kolegów z KŁ „MAZURY” oraz wszystkich przyjaciół „po strzelbie” – do zobaczenia na zbiórce w kniei  po naszym powrocie do Kraju.


Tekst – Kol. Dariusz REWAK
Msza Święta "HUBERTOWSKA"


ZARZĄD KOŁA ŁOWIECKIEGO "CYRANKA" w WĘGORZEWIE

 zawiadamia:

 że w dniu 12 października 2013r o godz. 14.00 w "HUBERTÓWCE"

odbędzie się coroczne spotkanie szkoleniowe dotyczące bezpieczeństwa na polowaniach.


Już w najbliższą sobotę, 28-go września br. odbędzie się drugie w tym sezonie - organizowane - przez Zarząd Koła zbiorowe polowanie na kaczki, w którym uczestniczyć będą również Koledzy z pozostałych węgorzewskich kół łowieckich.
Zainteresowanych udziałem w polowaniu uprasza się o potwierdzenie uczestnictwa u Sekretarza Koła Kol. Norberta Bejnarowicza oraz o stawienie się w n/w miejscach:

- godz. 7:30 - garaże byłego RKTS;

- godz. 7:35 - Plac Wolności przy "Kurczaku";

- godz. 7:40 - parking przy "Pralni".

Polowanie poprowadzi Kol. Edward Karwacki, a przejazd w łowisku odbywać się będzie samochodem Koła i pojazdami myśliwych. Zakończenie polowania nastąpi w Wiacie Myśliwskiej "Zaścianek".

V Inauguracyjne Zbiorowe Polowanie na Kaczki Węgorzewskich Kół Łowieckich,

 które odbyło się 15 sierpnia 2013 r.

Tegoroczne polowanie zbiorowe na kaczki – stanowiące początek sezonu polowań odbyło się tradycyjnie w trzech grupach myśliwych, na obwodach Węgorzewskich Kół Łowieckich: „Cyranki”, „Mazur” i „Żbika”. Rozpoczęcie nastąpiło o g. 7:30 na Placu Wolności w Węgorzewie.
K.Ł. Cyranka K.Ł. Mazury W.K.Ł. Żbik RAZEM
Prowadzący polowanie P. Kaczmarczyk E. Karwacki D. Tokarz ---
Liczba myśliwych w grupie 20 21 25 66
Ilość strzelonych kaczek 31 54 46 131
Ilość oddanych strzałów 105 226 343 674
Król Polowania w grupie Jarosław Piotrowski Jan Opanowski Przemysław Kuch ---
v-ce Król Polowania Zbigniew Kaczmarczyk Piotr Sanczenko
Dariusz Tokarz ---
Pudlarz Tomasz Grzmil Mirosław Domagała Stanisław Makarewicz ---

PIÓRO WĘGORZEWSKICH BAGIEN 2013 – NAJLEPSZY KACZKARZ

Kol. Przemysław KUCH

V-ce Król

Kol. Jan OPANOWSKI

 Najlepszy Mener

Kol. Edward KARWACKI

Największy Pudlarz

Kol. Mirosław Domagała

Organizatorem polowania w grupach były poszczególne Koła. Główny organizator - Koło Łowieckie "Cyranka" w Węgorzewie zorganizowało: 

- oprawę zakończenia polowania, gdzie wręczono statuetkę dla Króla Polowania - zdobywcy Lauru Węgorzewskich Bagien 2013 oraz medale i dyplomy dla wyróżnionych

-Biesiadę myśliwską, 

a wszystko odbyło się przy "Hubertówce" - siedzibie K.Ł. "Cyranka" 


„DARZ BÓR”


Rozpoczęcie Sezonu 2013 Polowań na Kaczki

Zarząd Koła Łowieckiego Cyranka w Węgorzewie, zaprasza Koleżanki i Kolegów do udziału w polowaniu na kaczki (tzw. integracyjne) w dniu 15 sierpnia 2013 r. Zbiórka godz. 7/3o - Plac Wolności. Zakończenie polowań w trzech grupach do godz 14/oo. Ceremonia zakończenia godz 14/3o. Od godz 15/oo wspólna biesiada, Leśniczówka Pozezdrze.
Ze względów organizacyjnych, prosimy o zgłaszenie udziału w polowaniu do Członków Zarządu.

UWAGA !!!

W ostatnich dniach, jednemu z naszych Kolegów Myśliwych w Węgorzewie, skradziono dwa WIEŃCE JELENIA BYKA, jeden "brązowo-medalowy" (na zdjęciach). Drugi wieniec to słaby ósmak. Za pomoc w odnalezieniu sprawcy kradzieży wienców - NAGRODA PIENIĘŻNA. Informacja pod nr tel. 785 193 832


Zarząd Koła Łowieckiego "CYRANKA" w Węgorzewie zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Koła na dzień 11 maja 2013r godz 9.oo w "Hubertówce" Kol. Pozezdrze. W tym samym dniu o godz 14.oo odbędzie się przystrzelanie broni na strzelnicy w Giżycku. Brak potwierdzenia przystrzelania broni może skutkować odmową wydania odstrzału po tym terminie.

Zarząd Koła Łowieckiego "CYRANKA" w Węgorzewie zwołuje Walne Zgromadzenie członków, na dzień 12 maja 2012r. godz 16/oo w Hubertówce Kolonia Pozezdrze. Przystrzelanie broni na strzelnicy w Giżycku dnia 13 maja godz 8/oo. Szczegółwy program obrad zostanie dostarczony w stosownym terminie.
Na posiedzeniu Zarządu w dniu 7 marca 2012r., przyjęto w poczet członków macierzystych Kol. Jacka Wojciecha SOBISZ z Warszawy, oraz w poczet kandydatów Kol. Łukasza Stadnika z Brzeźnicy
DARZ BÓR .
Za Zarząd
Tadeusz Ciborski

Zimowe dokarmianie kaczek 2012/2013

Wszystkim Kolegom , którzy uczestniczyli w Wieczorze Wspominkowym zorganizowanym z okazji 10 lecia śmierci naszego taty - Mietka Stępaka składamy serdeczne podziękowania. Mamy nadzieje, że te chwilę, które przypomniały nam czasy z przed kilkudziesięciu lat będą impulsem by kultywować dorobek i tradycje myśliwskie , a jednocześnie tworzyć klimat by dzisiejszych czasach i osobach móc w przyszłości tak dobrze i ciepło opowiadać jak na tym spotkaniu.
Lech i Marek

Kol.Mieczysław Stępak


Z okazji dziesiątej rocznicy śmierci naszego Taty
zapraszamy
Kolegów Myśliwych
na spotkanie wspominkowe

Spotkanie rozpocznie się 19 listopada 2011 r. w Sali Gościnnej przy ul. Letniej 12 o godz. 1800
To już 10 lat jak odszedł do Krainy Wiecznych Łowów nasz Tata i jednocześnie nieodżałowany Mietek.
Postanowiliśmy, że z tej okazji odbędzie się spotkanie wspominkowe.
Mamy nadzieję, że w ten sposób zdołamy jeszcze raz przybliżyć tamte chwile, które razem spędziliśmy i które na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Lech i Marek
PS. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności - tel. 502 177 055

Koleżanki, Koledzy, Przyjaciele i Sympatycy Łowiectwa!

Zarząd Koła Łowieckiego CYRANKA w Węgorzewie zaprasza:

na uroczystą Mszę Świętą - w intencji WĘGORZEWSKIEJ BRACI ŁOWIECKIE, ICH RODZIN, SYMPATYKÓW I PRZYJACIÓŁ - w dniu św. Huberta 03.11.2011(czwartek) o godz. 17.00. Kościół DOBREGO PASTERZA ul. Pionierów. Zbiórka myśliwych, szczególnie pocztów sztandarowych o 16.45. Wskazany strój myśliwski. Bezpośrednio po mszy "WYPOMINKI ZA MYŚLIWYCH KÓŁ WĘGORZEWSKICH, KTÓRZY ODESZLI DO KRAINY WIECZNYCH ŁOWÓW".

DARZ BÓR .

III Inauguracyjnym Polowaniem Zbiorowym na Kaczki Węgorzewskich Kół Łowieckich

Pióro Węgorzewskich Bagien 2011

Do Członków Koła Łowieckiego " C Y R A N K A "
W załączeniu przekazuję informację w sprawie wspólnego polowania na KACZKI. Proszę o zgłaszanie swego udziału (do Kol.Łowczego), a także informowanie kolegów o spotkaniu. Pobierz ustalenia
Darz Bór
Tadeusz Ciborski

Wyciąg z pisma PIWb.-074/3/2011 z dnia 14.07.2011 r. Powiatowego Lekarza Weterynarii w Węgorzewie w sprawie: wymagań weterynaryjnych, w tym mięsa pozyskanego w wyniku odstrzału zwierząt łownych.
Pobierz plik

"Zarząd Koła Łowieckiego "Cyranka" informuje, że od dnia 4 lipca 2011r. organizuje zbiorwe wyjazdy myśliwych, celem ochrony pól i upraw przed szkodami powodowanymi przez dziki. Wyjazdy organizowane są w poniedziałki,środy i piątki.
Wyjazd godz 19, zbiórka przed garażem ul.Pionierów. Szczególy tablica ogłoszeń.
Zapraszamy."


Budowa ambony w miejscowości LISY

Załączone poniżej zdjęcia, są przykładem dobrej organizacji pracy, zgrania zespołu i integracji.Efektem jest doskonałe urządzenie łowieckie, wybudowane w rekordowym czasie.

Kol.Janek Pszczoła w "żywiole".

"Nóżka" ambony.

Wszyscy "pchali" nawet MaX.

Gotowe !


Walne Zgromadzenie Członków Koła 30 kwiecień 2011r.

W dniu 30 kwietnia 2011r. obradowało Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "Cyranka" w Węgorzewie. Zebranie wprowadziło zmiany do porządku obrad, w związku z nowymi wyborami na funkcje. Wybrano; Łowczy-Andrzej Jarosz, Podłowczy-Krzysztof Stępniak, Członek Zarządu-Piotr Bartosz, Skarbnik-Dariusz Pęcherzewski.

Na zorganizowanej wystawie "TROFEA 2010/2011" okazano pozyskane; wieńce jeleni, parostki rogaczy i oręże dzików-odyńców. Trofea sezonu to; wieniec jelenia-pozyskany przez Kol.Andrzej Jarosza, oręż dzika-pozyskany przez Mirka Stępniaka, parostki rogacza-pozyskane przez Darka Szyłejko. Wręczono pamiątkowe statuetki; KRÓLA POLOWANIA w sezonie 2010/2011, dla Krzysztofa Stępniaka, LISIARZA sezonu dla Andrzeja Berezeckiego, KRÓLEM POLOWAŃ zbiorowych- został Krzytof Kamiński.

W związku z długą, mroźną i śnieżną zimą na dokarmianie zwierzyny wyłożono ponad 117 ton karmy, w tym ponad 80 ton soczystej i ponad 35 ton treściwej.Podziękowania, za wspomaganie Koła w zaopatrzeniu w karmę otrzymali; Andrzej Bilip, Bogdan Pieciun, Krzysztof Masiul, Franciszek i Artur Ozimek, Ryszard Czuczko, Zygmunt Pietrołaj i Adam Mackiewicz.

Członkowie Koła przepracowali ponad 3 400 godzin na rzecz łowiectwa.Wyróżnieni i nagrodzeni zostali; Stanisław Masiul(190godz.), Jan Pieczuko(176godz.), Andoni Piotrowski,Jan Pszczoła, Zdzisław Kazberuk, Bogdan Pieciun, Krzysztof Kamiński, Andrzej Bilip, Krzysztof Stepniak.


POSIEDZENIE ZARZĄDU

W dniu 18 kwietnia 2011 odbyło się , posiedzenie Zarządu podsumowujące sezon łowiecki 2010/2011. Z udziałem Komisji Rewizyjnej omówino protokół z kontroli. Przyjęto sprawozdanie z działalności Zarządu , plan pracy Koła na przyszły sezon łowiecki. Omówiono i uzgodniono projekty uchwał na Walne Zgromadzenie Członków. Uzgodniono uprawę poletek zgryzowo-zaporowych i produkcyjnych , zakup nawozów i materiału siewnego. Zarząd przystąpi do przetargu ogłaszanego przez Nadleśnictwo Borki , na dzierżawę działek leśnych. Podpisanie umowy na sprzedaż zwierzyny z spółką VELES.


ZAWIADOMIENIE

ZARZĄD KOŁA ŁOWIECKIEGO �CYRANKA� w Węgorzewie na podstawie &55 w związku z & 57 Statutu PZŁ, zwołuje Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków koła, w dniu 30 kwietnia 2011r o godz. 15.00. w � HUBERTÓWCE� w Kolonii Pozezdrze.

Ponadto Zarząd informuje Koleżankę i Kolegów, że protokół z poprzedniego Walnego Zgromadzenia z dnia 09.05.2010. pozostaje do wglądu u sekretarza koła.

PORZĄDEK OBRAD
 1. Otwarcie zebrania.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Wybór przewodniczącego i sekretarza obrad.
 4. Zatwierdzenie protokołu z przebiegu Walnego Zgromadzenia z dnia 09.05.2010.
 5. Wybór Komisji Wnioskowej.
 6. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Zarządu Koła.
 7. Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej.
 8. Dyskusja nad sprawozdaniami z pkt 6 i 7
 9. Podjęcie uchwały w sprawie:Zatwierdzenia sprawozdania Zarządu.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie:Zatwierdzenia sprawozdania Komisji Rewizyjnej.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie:Zatwierdzenia Bilansu Koła oraz rachunku strat i zysków.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie: Zwiększenia funduszu własnego koła.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie: Udzielenia absolutorium Członkom Zarządu Koła.
 14. Przerwa.
 15. Wręczenie odznaczeń, nagród i wyróżnień Członkom Koła, za osiągnięcia w działalności na na rzecz Koła i Łowiectwa w roku gospodarczym 2010/2011.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie: Przyjęcia rezygnacji z funkcji skarbnika koła.
 17. Powołanie Komisji Skrutacyjnej w sprawie: Wyboru Skarbnika Koła.
 18. Wybory Skarbnika Koła.
 19. Zatwierdzenie wniosków Zarządu Koła o odznaczenia łowieckie dla Koła i Członków Koła.
 20. Podjęcie uchwały w sprawie:Zatwierdzenia preliminarza budżetowego na rok gospodarczy 2011/2012.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie; Przyjęcia Planu Działalności Koła.
 22. Podjęcie uchwały w sprawie: Zmiany uchwały o wnoszonych opłatach przez myśliwych, za odstrzał zwierzyny drobnej(ptactwo i drapieżniki).
 23. Podjęcie uchwały w sprawie: Zasad wydawania zezwoleń na odstrzał.
 24. Podjęcie uchwały w sprawie: Zwrotu zryczałtowanych kosztów polowania.
 25. Zapoznanie się z protokołem Komisji Wnioskowej i głosowanie wniosków.
 26. Zakończenie obrad.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 30.04.2011. o godz. 9.00. na strzelnicy myśliwskiej w Giżycku, odbędzie się coroczne przystrzelanie broni.

Za Zarząd


PRZYGOTOWANIA DO DALSZEGO ETAPU MODERNIZACJI HUBERTÓWKI


Dnia 2 kwietnia 2011 r , zgodnie z wcześniejszym zaproszeniem Prezesa Kol.Tadeusza Ciborskiego (sprzątanie Hubertówki) , zgłosiło się 14 Kolegów .Grupę podzielno na cztery zespoły przydzielając zadania . I -y ,wyjazd w teren dokarmianie ; Jarosz , Kazberuk. II-y , sortowanie i przewóz drewna konstrukcyjnego (na budowę " grzybka-altany") przy Hubertówce ; Bartosz,Masiul,Pieczunko,Pszczoła . III -y, przygotowanie góry (pokoje) do dalszej modernizacji ; Pęcherzewski ,Złotorzyński ,Kaczmarczyk.. IV-y, parter -magazyn; Stępak, Ciborski (+koordynacja i zaopatrzenie) , Olszewski (+projekt grzybka) .Wspomagali Całą grupę;Adam Roczniak i Arkadiusz Kuklewicz .Pogoda i humory dopisywały ,po zakończonej pracy gorący posiłek i kiełbaski przy ognisku.
Do Kolejnego Spotkania !!
Darz Bór

A może taką................?


Zarząd informuje że w dniu 30 kwietnia 2011 r o godz 9:oo na strzelnicy w Giżycku odbędzie sie przystrzelanie broni myśliwskiej. Obowiązek powyższy wynika z Rozporządzenie Ministra O.Ś.Z.NiL..Przypomina się , że brak przystrzelania broni skutkuje odmową wydania pozwolenia na odstrzał zwierzyny.
Darz Bór


W dniu 1 kwietnia 2011r Zarząd Koła po przeprowadzonych rozmowach , przyjął na staż łowiecki trzech kandydatów: kol.Huberta Piotrowskiego (wprowadzający - kol.Tadeusz Szyłejko) , Adama Soczewkę (wprowadzający - kol.Dariusz Pęcherzewski) z Węgorzewa i kol.Andrzeja Wojtowicza (wprowadzający - kol.Andrzej Jarosz) z miejscowości - Perły , ponadto w poczet Członków Koła przyjęto byłych stażystów "Cyranki" kol . Arkadiusza Kuklewicza i kol . Romana Wołoszyna z Bań Mazurskich . Zarząd przyjął rezygnację Kol.Zenka Moskala z funkcji skarbnika i Kol.Ewy Moskal z funkcji Głównej Księgowej . Omówiono tematy pod obrady , ustalono porządek Obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia które odbędzie się w dniu 30 kwietnia (sobota) 2011r. w Hubertówce Kolonia Pozezdrze . Ponadto omówiono relizację planu pozyskania zwierzyny za rok chodowlany 2010/2011 i plan pozyskania zwierzyny na sezon 2011/2012 ( w naszych obwodach planuje się pozyskanie 34 szt jelenia w tym ; byki-12 , łanie - 17 , cielaki - 5 , dziki- 245 , sarny -103 w tym rogacze-54 ,kozy-28 , koźlęta -13 ) . Omówiono wykonanie prac na rzecz koła przez kolegów myśliwych za poprzedni rok .Podjęto uchwałę o ustaleniu magazyniera koła ,który będzie odpowiedzialny za magazyn-garaż , sprzęt , narzędzia i ine składniki majątkowe koła - zgodnie z spisem inwentaryzacyjnym . Omówiono bieżące sprawy z zakresu gospodarki łowieckiej , likwidacji szkód łowieckich i ochrony pól . Inne bieżące sprawy.


WALNE ZGROMADZENIE KOŁA

Planowane jest na 30 kwietnia 2011 r. na godz. 15:00. Proszę o zgłaszanie propozycji - uwag do porządku obrad.


Koledzy!

Zarząd przypomina o zakazie wykonywania polowań od 1 kwietnia 2011 r. w obrębie lasów i na poletkach.
Zwracamy szczególną uwagę na ochronę pól, łąk i pastwisk.


WYCENA

W dniu 23 marca 2011r odbyła się wycena ; wieńców jelenia byka i parostków rogaczy , pozyskanych przez węgorzewskie Koła Łowieckie w sezonie łowieckim 2010 /2011.
Wycena wypadła dla Cyranki bardzo dobrze - nie było dwu pkt czerwonych. Co świadczy o prawidłowo wykonywanej przez kolegów selekcji zwierzyny płowej.
Wieniec jelenia byka pozyskanego w kl.III przez kol.Andrzej Jarosza -podłowczego uzyskał srebrny medal także oręż dzika pozyskanego przez kol.Tadeusza Ciborskiego - Prezesa został wyceniony na srebrny medal.
Ponadto w bieżącym sezonie srebro (119,20 CIC) uzyskał oręż dzika pozyskanego przez kol. Mirka Stępniaka a brąz oręż dzika pozyskanego przez kol. Krzyśka Stępniaka.

Trofea do wyceny przedłożył Darek Pęcherzewski

Gratulacje !

WYSOKA KOMISJA

Łowczy Okręgowy Kol. Jan Goździewski

Wieniec pozyskany przez kol. Andrzeja Jarosza - Srebrny Medal; 192,4 pkt. w klasyfikacji CIC.Oręż pozyskany przez kol. Tadeusza Ciborskiego dnia 26 lutego 2011 r. , obwód 11 - Wyskok; Wycena: Srebrny Medal (116,20 CIC)

Rogacz pozyskany przez kol. Darka Szyłejko dnia 3 sierpnia 2010 r. , obwód 37 - Klimki; Wycena: Brązowy Medal (105,33 CIC)


GARAŻ

W dniu 19 marca 2011 r. z inicjatywy i pod kierownictwem Prezesa KŁ Cyranka Tadeusza Ciborskiego zorganizowano pracę użyteczną w zakresie ; uporządkowania garażu , w którym ; wykonano i podłączono elektrykę , wykonano konstrukcję z elementów drewnianych (piętro) co spowodowało powiększenie powierzchni składowej i możliwość garażowania samochodu pod dachem .
Powyższe prace wykonali ; Darek Pecherzewski ,Krzysiek Kamiński ,Staszek Masiul ,Piotrek Bartosz , Jasiu Pszczoła ,Zdzisiek Kazberuk ,Rysiek Złotorzyński i Tadeusz Ciborski.
Koszt Koła około 400 zł (elektryka;gniazda,przełaczniki,,rozetki,listwy i kątowniki konstrukcyjne ). Belki konstrukcyjne ,podłogówka , lampy oświetleniowe uzyskane nieodpłatnie-rozbiurkowe.
Grupę do pracy zaprosił - Darek Pęcherzewski , Konstruktor - Krzysiek Kamiński .Po zakończonej pracy , zorganizowano gorący posiłek.


Zapraszam!

Koledzy ! W dniu 2 kwiecień 2011 godz 9/oo chętnych (6 osób)zapraszam do prac porządkowych zaplecza HUBERTÓWKI .Szczególy i zgłoszenia do Darka Pęcherzewskiego .
Darz Bór
Tadeusz Ciborski

Łowiec Polski Brać Łowiecka Do Lasu Tropami Przyrody
© Koło Łowieckie CYRANKA 11-600 Węgorzewo ul. Bema 24 NIP: 845-11-47-152